Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 29 września 2017

Kibicujemy (433)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!


Sławek Lewandowski w trakcie prac nad trzecim "Problemem" posuwa się do wykucia pewnych spostrzeżeń na temat przyszłości naszej planety. Posłuchajcie:

Wszyscy jesteśmy dinozaurami. Dominujemy teraz na planecie Ziemia nad innymi stworkami - takimi jak pieski, kotki, myszki - tak, jak kiedyś dominowały dinozaury. Różnica pomiędzy nimi a nami polega na tym, że one dominowały rozmiarem swego ciała, a my rozumem. Dinozaury wyginęły. My również wyginiemy. Mamy przed sobą jeszcze tylko kilka milionów lat życia. Życia w takiej formie, jaką znamy zza okna swych domów. Kiedyś temperatura powietrza wzrośnie tak bardzo, że ludzie, zwierzątka i rośliny umrą, a woda z mórz i oceanów wyparuje. Ziemia będzie wielgachną pustynią – szkoda, co?

No i kto wtedy będzie się uczył w szkole o nas, tak jak my uczymy się dzisiaj o tym, co było kiedyś?

Nikt!!!

Jedna wielka pustynia – gorący piasek, gorące powietrze, kurz, pył, planeta rozsypująca się w miliardy cząsteczek aż do zera – wszystko w ch...

To dinozaury jednak mają jepiej od nas. Są uwiecznione w wielu miejscach – w muzeach, na rysunkach, w filmach. Istnieją w naszej świadomości.
Zawsze miałem do nich sentyment. Chciałbym więc przeprosić wszystkie dinozaury za dinozaura z mojego komiksu.

Wcale nie myślę o Was tak źle – nie myślę, że wszystkie dinozaury były pijakami, że siedziały cały czas na chacie i oglądały denne seriale i że były strasznymi chamami. Taki jest tylko ten mój. Zapisuję go na stronach komiksu pełen smutnej świadomości, że razem zginiemy w gorących piaskach ginącej planety Ziemia. Bez pamięci potomnych – potomnych już nie będzie.

Dlatego czas spędzony z nim – tu i teraz – jest dla mnie bezcenny.
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Krzysztof Małecki

Brak komentarzy: