Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Problem 3 - Lewandowski

Sławomir Lewandowski doczekał się trzeciego Problemu. Przypomnę o co chodzi w tym dowcipnym komiksie: do Jaśka wprowadza się dinozaur, który przejmuje kontrolę nad jego życiem. Uległy Jasiek, nie potrafiąc zdobyć się na jakikolwiek bunt, usługuje dinozaurowi, harując na niego i zaopatrując w napoje wyskokowe. 
Lecz w trzecim Problemie Jasiek mówi: dość. Donosi sam na siebie do prezesa swojej korporacji, czym w konsekwencji wyrzuca się z pracy oraz opuszcza mieszkanie postanawiając uprawiać poezję śpiewaną. Dinozaur jest zdruzgotany, lecz jego inwazyjna osobowość podpowiada mu, że sytuacja nie jest beznadziejna i że może sobie jeszcze poradzić. Tyle o fabule. 
Teraz realizacja: Lewandowski to mistrz dowcipu, który jest dowcipem inteligentnym nawet kiedy sprawia wrażenie rynsztokowego. Żonglując zabawnymi dialogami, momentami wulgarnymi i prawie zawsze pozbawionymi przecinków, potrafi wyśmiać korporacyjne życie i dokonać punkowej wiwisekcji na kraju. Jego komiks pełen jest przestrzeni. Dodatkowo, jest to chyba jedyny w Polsce absolutnie niezależny, podziemny projekt. Sławomir Lewandowski nie dość, że sam pisze, rysuje i kładzie kolor, to jeszcze składa, drukuje, oprawia i dystrybuuje każdy egzemplarz. Szczery, bezkompromisowy i zabawny. 
Nie widzę problemu w tym, żeby określić Problem 3 najlepszym niezależnym komiksem roku. 
"Problem" #3. Scenariusz i rysunki: Sławomir Lewandowski. Wydawca: Sławomir Lewandowski. Zamówienia: czarnykopaczpodziemniowy@tlen.pl

Brak komentarzy: