Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 8 lutego 2018

Kibicujemy (452)

"Kibicujemy komiksiarzom" to rubryka, w której twórcy komiksowi opowiadają o tym, nad czym aktualnie pracują. Pokazują zdjęcia z placu boju, pozwalają nam zerknąć w ich szuflady i uchylają rąbka kadru lub planszy. Ziniol kibicuje komiksiarzom! Pokibicujcie z nami!

Co się dzieje z komiksami Kasi Babis? A to, że jeden z nich wciąż można oglądać w Komiksomacie przed lubelskim Centrum Kultury. W listach do redakcji często jednak pytacie co znana z Tequili i Mai z Księżyca artystka obecnie porabia i dlaczego jej komiksy nie ukazują się tak często, jak wszyscy byśmy chcieli... Zapytaliśmy u źródła co komiksowego autorka ma obecnie na warsztacie.

- Przypływ to projekt, nad którym pracuję od początku 2017 roku - odparła. - Nie chcę zdradzać na tym etapie zbyt wielu szczegółów. Proces pracy nad Przypływem jest ciągle bardzo dynamiczny i wszystko jeszcze może się wydarzyć. Wszystko, co do tej pory pokazałam to kilka ilustracji i enigmatyczny zarys historii głównej bohaterki - ośmioletniej Ani, która pewnego dnia znajduje na plaży wyrzucone na brzeg słoiki i zamkniętych w nich miniaturowych ludzi.

- To wszystko, co na tym etapie chciałabym powiedzieć na temat Przypływu. Niewiele, ale zawsze to jakiś sygnał, że ciągle tworzę i okazja do pokibicowania w ciemno - zachęca autorka. - Oprócz tego na co dzień można mi kibicować na innych polach. Pracuję teraz na pełen etat rysując dla branży gier w 11bitstudios. Współpracuję na stałe z amerykańskim portalem The Nib tworząc komiksy satyryczne (pozdrowienia dla wszystkich, którzy ostrzegali mnie, że przez mieszanie komiksów z polityką zawali mi się kariera :*). Nie chcę też zapeszać, ale pojawiła się na horyzoncie spora życiowa szansa - jestem w trakcie rozmów z pewnym dużym graczem na światowym rynku medialno-wydawniczym. To tyle. Sporo się dzieje. Miło mi znowu gościć w tym zakątku Internetu. Pozdrawiam wszystkich fanatyków Ziniola.
Ziniolowi chuligani kibicują kulturalnie! Kasi kibicujemy we wszystkich jej projektach i również jesteśmy szczęśliwi, że wpadła do nas podczas ostatecznego kibicowania! Wciąż wspieramy również nową-starą inicjatywę z nurtu niezależnego, dlatego ponownie oddajemy głos pasjonatom z Celulozy. Po występie Daniela Gizickiego czas na kilka słów od Grzegorza Pawlaka, który w dodatku opowie co nieco o Wydziale 7.
- W ostatnim czasie rozgrzebałem kilka projektów - przyznaje rysownik. - Część jest już prawie skończona, część się robi, a do tego kilka pozostaje gdzieś na horyzoncie. Wypadałoby najpierw wspomnieć o tych zakończonych, które niedługo (mam nadzieję) mają szansę się ukazać. Wydział 7, zeszytówka która będzie realizowana przez Marka Turka i Tomasza Kontnego z różnymi rysownikami i którą miałem przyjemność zapoczątkować zeszytem Operacja Totenkopf. Oprócz rysunków, razem z Markiem pobawiliśmy się w kolorystów, co jak sądzę dla nas obu było nie lada wyzwaniem. Obecnie pracuję nad okładką i mam nadzieję wrócić jeszcze do tych bohaterów w jednej z kolejnych historii. Następnym zbliżającym się projektem jest Centrum Wszechświata i powiązana z nim inicjatywa wydawnicza Celuloza. Nad tym tematem pracuję z Danielem Gizickim. Jest to nasza pierwsza niekomercyjna dłuższa historia, wcześniej zrealizowaliśmy kilka szortów i zeszyt komercyjny dla Mazdy. Centrum jest opowieścią science-fiction, nad którą prace rozpocząłem podczas poznańskiej odsłony akcji 24 hour comic day w październiku 2017. 
Ki-bi-cu-je-myyyy! A na deser zachęcamy do wsparcia Edyty Bystroń - jej zbiórka na komiks Na koniec wszystko spłonie dobiła już do 86% celu. Kto się jeszcze nie zdecydował, niech to zrobi teraz! Ważne info od Łukasza Kowalczuka: na dzień 07.02.2018 na zakup w przedsprzedaży zbiorczego wydania Nienawidzę ludzi zdecydowało się 76 osób, a na Cut & Stab - 50. Kibicujemy, by było dwa, trzy albo i siedemnaście razy tyle!

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej Kibicujemy komiksiarzom jest Wojciech Stefaniec

Brak komentarzy: