Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 16 lutego 2018

Kibicujemy (458)

"Kibicujemy komiksiarzom" to rubryka, w której twórcy komiksowi opowiadają o tym, nad czym aktualnie pracują. Pokazują zdjęcia z placu boju, pozwalają nam zerknąć w ich szuflady i uchylają rąbka kadru lub planszy. Ziniol kibicuje komiksiarzom! Pokibicujcie z nami!

Paweł Gierczak zainicjował, Nikodem Cabała pociągnął temat dalej - przygotowania do antologii w hołdzie Tajfunowi, flagowemu bohaterowi wymyślonemu przez Tadeusza Raczkiewicza, idą pełną parą. W ostatnim kibicowaniu Nikodem elegancko wprowadził nas w temat tej inicjatywy. Dziś przedstawia kolejną dawkę szczegółów.

- Reakcja Pana Tadeusza Raczkiewicza na nasz pomysł była bardzo pozytywna. Już na samym początku dał nam zielone światło i "pobłogosławił" nasz projekt. W jednej z naszych ostatnich rozmów dodał nawet, że nie miałby nic przeciwko gdyby znaleźli się nowi, młodsi twórcy, którzy chcieliby kontynuować przygody Tajfuna, tworząc własne komiksy z jego postacią.

Tajfunowa antologia jest projektem non profit. Autorzy robią ją dla zabawy i z czysto sentymentalnych pobudek.

- Skromny plan jest taki, żeby z pieniędzy ze sprzedaży przede wszystkim pokryć kwotę, którą uzgodniliśmy za prawa autorskie do postaci. Aczkolwiek nie mam jeszcze zbyt wielu konkretów w tym temacie, ponieważ wciąż rozmawiam z wydawcą i uzgadniam warunki na jakich puścimy to w świat - zaznacza Cabała.

Istnieje opcja wystawienia projektu na jednej z platform crowdfundingowych w celu zebrania pieniędzy na druk i resztę kosztów. Według planów autorów, antologia ma mieć około 60 - 80 stron w formacie A4, twardej oprawie i pełnym kolorze.

- Chcielibyśmy ją wydać jeszcze w tym roku - może nawet na łódzki festiwal, czyli we wrześniu. Mam nadzieję, że pierwsze materiały będziemy mogli pokazać już na przełomie kwietnia i maja.

Trzymamy kciuki za powodzenie tej inicjatywy, a kibicując prezentujemy jedyne powstałe dotąd tajfunowe kadry autorstwa Pawła Gierczaka.
Grzegorz Pawlak plany na ten rok ma przebogate. Jednym z nich jest Noirtober, czyli album, w którym znajdą się ilustracje rysownika z akcji Inktober 2017.

- Na początek w ramach Celulozy planujemy wydać rzecz skupioną zdecydowanie na stronie graficznej - mówi Pawlak. - Oprócz tego projektu w planach mamy komiks Mercy, który w pewien sposób będzie odwoływał się do pierwszej historii jaką Celuloza wydała, czyli Paronomazji. Komiks, do którego pierwsze plansze powstały w 2015 roku i z pewnych względów (głównie czasowych) został przełożony. Oprócz tego ciągle na tapecie jest Metzger and Pawlak presents Villain, ale o nim wspominałem już poprzednim razem...

Trzymamy kciuki za wszystkie plany Grześka! A dzisiejszy odcinek kibicowania kończymy dobrą wiadomością - pękła setka zamówień zbiorczego wydania Nienawidzę Ludzi Łukasza Kowalczuka!
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej Kibicujemy komiksiarzom jest Wojciech Stefaniec

Brak komentarzy: