Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 22 lutego 2018

Kibicujemy (462)

"Kibicujemy komiksiarzom" to rubryka, w której twórcy komiksowi opowiadają o tym, nad czym aktualnie pracują. Pokazują zdjęcia z placu boju, pozwalają nam zerknąć w ich szuflady i uchylają rąbka kadru lub planszy. Ziniol kibicuje komiksiarzom! Pokibicujcie z nami!

Jarosław "Jaro" Wojtasiński pracuje nad kolejnymi perypetiami Binio Billa Jerzego Wróblewskiego. Ale nie tylko...

Kolejnym projektem drukowanym w AKCIE jest komiks o Marlence i Piratach Snów. Historia o tym dlaczego dzieciakom ktoś kradnie sny i dlaczego to robi. Główną bohaterką jest Marlenka, której towarzyszy miś Pan Bom-Bom i Piraci Snów (nie są oni skończonymi draniami na szczęście). Marlence udaje się ich przekonać, żeby zwrócili dzieciom skradzione sny, jednak na przeszkodzie stoi zleceniodawca tego procederu - Zła Wiedźma. Rozpoczyna się typowa piracka przygoda na Oceanie Bezsenności. Po drodze jest walka z morskimi potworami, huk dział, i tajemnicze wyspy, a wszystko to oblane sosem surrealizmu i humorem.  Humor i satyra to mój chleb powszedni, zawodowo rysuję rysunki satyryczne (publikowałem w prasie w kraju i mały epizod w Hustler Humor w USA). Marlenka to historia na album i liczę, że uda mi się ją w takiej formie wydać, prędzej czy później.
Co jeszcze dzieje się w komiksowym półświatku? Na swoich Facebookach autorzy zdają relację na bieżąco. Tym, którzy facebooków nie mają, przedstawiamy niusy w pigule:
KRL na swojej stronie donosi: przepraszam, że tutaj tak cicho. pracuję. w dwa miesiące narysowałem... niech doliczę... 92 plansze komiksowe. w kolorze. to jest chyba jakiś rekord, prawda? w marcu biorę urlop.

Grzegorz Pawlak pokazuje jak rysuje się okładkę do Centrum wszechświata.

Z zaległości: 15 lutego 2017 Daniel Odija i Wojciech Stefaniec zakończyli prace nad pierwszym tomem tetralogii BARDO pt. "STOLP".

A prace nad częścią drugą trwają! Kibicujemy i wyczekujemy!

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej Kibicujemy komiksiarzom jest Krzysztof Małecki

Brak komentarzy: