Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

niedziela, 4 lutego 2018

Zapowiedzi 2018: timof comics (2)

Festiwal komiksu w Angouleme to okazja dla wydawców do wyłowienia kolejnych produkcji, wartych przedstawienia polskiemu czytelnikowi. Wydawnictwo timof comics wróciło ze stolicy europejskiego komiksu z kilkoma nowymi tytułami.

O 10. tomie Ralpha Azhama już wspominaliśmy - w sprzedaży będzie dostępny już w lutym. Nowością natomiast jest to, że 11. album z przygodami naniebieszczonego wybrańca polską premierę będzie miał w listopadzie 2018. Tom 12 serii będzie ostatnim. To smutna wiadomość, ale dla równowagi Paweł Timofiejuk podaje również dobrą:
- Jest szansa na Donjon, ale jeszcze zobaczymy.

Z pozostałych łupów wydawcy w Angouleme:
Angola Janga: Uma Historia de Palmares Marcelo D'saleta (432-stronicowy komiks o osiedlach zbiegłych niewolników w Brazylii)
Murderabilla Alvaro Ortiza (120-stronicowa historia o zbiorze pamiątek po mordercach i związanych z nimi niezwykłymi sytuacjami bohaterów
Będzie również kolejny komiks Berliaca, zatytułowany Asian Store Junkies.
Timof comics zapowiedział również czwarty, dodatkowy tom Ireny oraz zbiorczą edycję komiksu Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka Polska mistrzem Polski (premiera: Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi). 

Brak komentarzy: