Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 23 lutego 2018

Kibicujemy (463)

"Kibicujemy komiksiarzom" to rubryka, w której twórcy komiksowi opowiadają o tym, nad czym aktualnie pracują. Pokazują zdjęcia z placu boju, pozwalają nam zerknąć w ich szuflady i uchylają rąbka kadru lub planszy. Ziniol kibicuje komiksiarzom! Pokibicujcie z nami!

Powoli zbliżamy się do finału kibicowskiej rubryki. Dziś sprawdzamy co słychać u trzech twórców, którzy, tak się złożyło, w pewnych momentach swojego życia byli bardzo mocno związani z Ziniolem: Daniela Chmielewskiego, Łukasza Kowalczuka i Macieja Pałki.

22 lutego Daniel Chmielewski na swoim profilu facebookowym (zachęcamy do śledzenia Pubu pod Picadorem) oświadczył: "Ja, Nina Szubur" leci do korekty! Wczoraj skończyłem rysować ostatnią stronę. W liczbach: Żeby powstał 144 stronicowy album, musiałem zarysować od kwietnia 2016 roku ok. 160 stron, na których znajduje się ponad 760 kadrów ("Zapętlenie" ma ich około 730), zrobiłem ponad 1000 zdjęć stockowych.

A Łukasz Kowalczuk informuje, że Cut& Stab trafił do drukarni. Ten sam los spotkał już prawdopodobnie zbiorczą edycję Nienawidzę Ludzi.

Tymczasem Maciej Pałka rysuje komiksy do Pa.Ry. To wydawana przez Ośrodek Brama Grodzka/Teatr NN gazeta, której celem " wskrzesić i pokazać „ducha wolności”, jaki panował w Lublinie przez ostatnich 100 lat." Komiks trafił do stałych działów gazety. Jego autorzy tak o nim piszą:

Maciej Tuora: "Kiedy dowiedzieliśmy się , że będziemy tworzyć tę oto stronę, którą właśnie czytasz, spisaliśmy listę subkultur, które nas szczególnie interesowały. Zadanie polegało na opowiedzeniu o wolności. W inny sposób. Bo oto wolności nie było, a wolność nagle wróciła. Co zrobić z wolnością? Chcemy pokazywać wolność z perspektywy osoby i jej pasji. Tego w jaki sposób, choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi, wolność towarzyszy w naszych codziennych działaniach". Maciej Pałka: "Na pierwszy temat wybraliśmy graffiti, które również czasem znika nam z oczu, ale jest w naszej codzienności obecne". (Źródło: teatrnn.pl/para)

Gazeta dostępna jest za darmo w 54 lokalizacjach na terenie Lublina (szkoły, uczelnie, instytucje kultury). Można ją również przeczytać online.

Na deser: Jakub Martewicz pokazuje kolejną planszę z Kociej Planety:
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej Kibicujemy komiksiarzom jest Wojciech Stefaniec

Brak komentarzy: