Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 6 lutego 2018

Kibicujemy (450)

"Kibicujemy komiksiarzom" to rubryka, w której twórcy komiksowi opowiadają o tym, nad czym aktualnie pracują. Pokazują zdjęcia z placu boju, pozwalają nam zerknąć w ich szuflady i uchylają rąbka kadru lub planszy. Ziniol kibicuje komiksiarzom! Pokibicujcie z nami!

Marcin Podolec, autor znakomitego Wszystko zajęte czy Bajki na końcu świata (która załapała się do ziniolowego TOP10 komiksów 2017 roku) nie próżnuje i aktywnie działa nie tylko na polu komiksu.

- Ostatnie miesiące to dla mnie praca nad filmem Colaholic - pierwszym animowanym shortem studia Yellow Tapir Films, które założyłem w lutym 2017 roku - mówi autor. - Rozwijaliśmy też i wciąż rozwijamy nasz drugi projekt - średniometrażową adaptację komiksu Insekt Saschy Hommera. A skoro już mowa o komiksach, właśnie wracam do tematu Bajki na końcu świata. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w maju ukaże się trzeci, a w październiku czwarty tom tej historii.

Za takie zapowiedzi warto trzymać kciuki! Tymczasem w zupełnie innej rzeczywistości...
Nie ma mojej zgody na to, 
by był to ostatni numer. 
Nie ma.
recenzja Nienawidzę Ludzi#5, Ziniol, 14.10.2013
...były redaktor Ziniola, Łukasz Kowalczuk, ruszył z przedsprzedażą albumowego wydania zina Nienawidzę Ludzi. Przedsprzedaż NL 2011-2013 będzie trwała do godziny 23:59 22 lutego 2018 roku. Po szczegóły należy pisać na adres: lk (malpa) tzzad (kropka) pl. Informacje techniczne: format A5, 180 stron (środek czarno-biały), oprawa twarda. Cena: 50 zł / studenci 100 zł (za okazaniem legitymacji) Nakład: około 100 egzemplarzy (jeśli w przedsprzedaży pęknie setka, to autor wydrukuje niewielką nadwyżkę), każdy numerowany i opatrzony rysografem.


Koszt albumu z przesyłką to 60 zł. Autor zaznacza, że istnieje możliwość odbioru osobistego w okolicach Rumi, na SzlamFeście oraz Krakowskim Festiwalu Komiksu.

Na tym nie koniec frykasów od Kowalczuka. Dorzucając dziesięć złotych do zamówienia NL 2011-13 można otrzymać komiks Cut & Stab in Videolympics (koszt samego komiksu z przesyłką to 16 zł). To publikacja w formacie A5 (poziom), posiadająca 28 stron (środek czarno-biały) i miękką oprawę. Nakład to 100 numerowanych egzemplarzy.

Jak możemy przeczytać na facebookowej stronie Łukasz Kowalczuk - Comics and Illustration, "Cut & Stab to kanadyjski serial animowany, który zadebiutował 11 października 1988 roku. Ostatni odcinek wyemitowano 8 sierpnia 1989 roku, seria zakończyła się na 17 epizodach i 2 sezonach. Cut & Stab in VideOlympics to adaptacja adaptacji adaptacji adaptacji. Komiks oparty na kreskówce opartej na grze video* opartej na kreskówce opartej na grach video (* gra ukazała się w 1988 roku na cardisku jako ekskluzywny tytuł na konsolę Turbo Drive System). Komiks powstał w 24 godziny w poznańskiej czytelni Nova, w październiku 2017 roku. Jest dostępny za darmo, w formacie .pdf na Gumroad."

Jak dodaje autor, nakładem ArtKomiksu ukaże się również ekskluzywna edycja specjalna, Artkomiks Half-Blank Cover Edition. 25 numerowanych egzemplarzy z oryginalną planszą w zestawie. Szczegóły wkrótce.

Dodatkowo, wczoraj (05.02) Łukasz Kowalczuk na FB zamieścił jeszcze jedną informację dla swoich fanów:

"Rad Erwank uderzy wkrótce.Okładka: Jack Teagle. Jutro opublikuję polską wersję Strike Team: Codename: Diamond Force, a jeszcze w tym tygodniu postaramy się ujawnić szczegóły dotyczące tego piorunującego Podwójnego Seansu."
Dużo tego! Wszystkiemu kibicujemy!

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej Kibicujemy komiksiarzom jest Krzysztof Małecki

Brak komentarzy: