Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

sobota, 3 lutego 2018

Zapowiedzi 2018: OMG! Wytwórnia Słowobrazu

Okazuje się, że przedwcześnie zakończyliśmy coroczny ziniolowy cykl z zapowiedziami wydawniczymi. O tym jaki był 2017 i co będzie w 2018 opowiada dziś Kasia Kamieniarz z wydawnictwa OMG! Wytwórnia Słowobrazu.

2017

Rok 2017 upłynął pod znakiem wampirów i klimatów grozy. Sprzedażowy sukces to oczywiście Jam jest Legion, który zakwalifikował się do top 50 najlepiej sprzedających się komiksów na Gildii (duże wow z naszej strony!). I w ogóle jak na debiut sprzedał się całkiem nieźle do tej pory. Udało się utrzymać plan wyprodukowania dwóch komiksów rocznie. Co się nie udało? Hm, nie udało się na razie sprzedać wszystkiego. Ale spokojnie, to nasz pierwszy rok.

2018

W 2018 roku najprawdopodobniej będziemy nadal produkować komiksy Fabiena Nury'ego. W tym roku trzykrotnie pojawi się Tyler Cross, jeśli wszystko dobrze pójdzie. Jedynka będzie już za moment. Spodziewamy się fajnego odzewu, bo to dość wyczekiwany tytuł. Dwójka powinna się ukazać po połowie roku, a trójka na sam koniec (tak, dokładnie, jeśli wszystko dobrze pójdzie, wydamy Tylera Crossa vol. 3 kilka miesięcy po tym, jak ukaże się on we Francji). Co do innych tytułów - będziemy prowadzić negocjacje, ale raczej będą to już plany na kolejny rok. Chyba że coś nagle wskoczy - niespodzianki są zawsze mile widziane.

A co z Peterem Milliganem?

Jak na razie Nury i raczej się nie będziemy rozdrabniać. Milligan nie leży w polu zainteresowań OMG. Jeśli wyjdziemy poza komiksy Nury'ego, to zapewne będą to autorzy mniej znani.

Planom wydawnictwa kibicujemy, a o Milligana walczymy dalej!

Brak komentarzy: