Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 2 stycznia 2018

Zapowiedzi 2018: Wydawnictwo Kurc

Rok 2017 już za nami. Co czeka Czytelników komiksów w 2018? W dzisiejszym odcinku cyklu z zapowiedziami Bartosz Kurc przedstawia plany Wydawnictwa Kurc.

2017

Oceniam rok 2017 pozytywnie. Najlepiej, nie tylko w tym roku, sprzedają się Storm i Druuna. Pierwszy tom komiksu Dona Lawrence'a wznowiliśmy z nową okładką oraz wydaliśmy nowe trzy części. Opublikowaliśmy wszystkie tomy Storma dziejące się przed podcyklem Kroniki pandarwiańskie, którym to cyklem Storm zadebiutował przed laty w Polsce. Wznowiliśmy części, które ukazały się w Komiksie i dalej prezentujemy chronologicznie kolejne albumy.

W wydaniach zbiorczych zaprezentowaliśmy debiut Cazy w Polsce (Scenki z życia osiedla) oraz pierwszy tom Bernarda Prince'a Hermanna. Również dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza polska edycja słynnej Barbarelli Foresta. Wspomniane wyżej pozycje to już klasyczne komiksy powstałe przed laty, na które fani komiksu czekali, dlatego tym bardziej cieszy nas bardzo dobre przyjęcie nowego autora i serii czyli Niezwykłej podróży. Rysownik Silvio Camboni wsparł promocję, był gościem Festiwalu Komiksu w Łodzi.

2018

Będziemy kontynuować wszystkie serie. Już na początku roku ukaże się trzeci tom Niezwykłej podróży (zakończenie pierwszego cyklu) oraz wyproszone i wyczekiwane wznowienie Animy Serpieriego. Chcemy przyspieszyć częstotliwość Vasca oraz podejmujemy kolejną próbę w sprawie dwóch pierwszych tomów Largo Wincha.

Z nowych serii, po długich negocjacjach udało się zaklepać wydanie El Mercenario Vicente Segrellesa. Wspaniały graficznie (malarstwo olejne) cykl fantasty wydamy w powiększonym formacie wraz z dodatkami. Uczta dla oczu. To kolejna niezwykle popularna seria znana w wielu krajach Europy, którą przedstawimy polskim czytelnikom. Prace Segrellesa ukazywały się w Polsce jako okładki Nowej Fantastyki oraz książek SF i fantasty.
Kolejną nowością jest cykl SF Aama Frederika Peetersa, bardzo znanego w Polsce autora Niebieskich pigułek czy Lupusa. Bardzo oryginalne SF z wieloma nowymi pomysłami i świetnym lokacjami, a przy tym z doskonale scharakteryzowanymi bohaterami.
Plany na drugie półrocze nie są do końca dopięte poza jednym tytułem, z którym wiążemy duże nadzieje artystyczne. Jaskółka to polski komiks Andrzeja Chyżego (rysunki) i Elżbiety Żukowskiej (scenariusz) podejmujący temat odzyskania niepodległości powstający na nasze zamówienie. Lokacje to zarówno front zachodni, rewolucja bolszewicka, jak i tereny zaborów. Fabuła przedstawia losy bohaterów na tle epoki, próbujących rozwikłać zagadkę zdrady sprzed lat. Komiksowi bliżej do filmów Róża czy Wołyń Smarzowskiego niż Katyń Wajdy. Na pewno nie będzie to rocznicowy bryk.

Brak komentarzy: