Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 19 stycznia 2018

Kibicujemy (438)

"Kibicujemy komiksiarzom" to rubryka, w której twórcy komiksowi opowiadają o tym, nad czym aktualnie pracują. Pokazują zdjęcia z placu boju, pozwalają nam zerknąć w ich szuflady i uchylają rąbka kadru lub planszy. Ziniol kibicuje komiksiarzom! Pokibicujcie z nami!

Jak mawia starogóralskie przysłowie, piątek to odpowiedni dzień, by pochylić się nieco nad komiksami dla dzieci. Tak się złożyło, że plany w tejże dziedzinie mają dwaj twórcy, którzy goszczą w dzisiejszym kibicowaniu. Pierwszym z nich jest Adam Święcki, znany wszystkim fanom Przebudzonych legend oraz Gai, który od jakiegoś czasu jest niezwykle aktywny w produkowaniu książeczek dla najmłodszych. Na ten rok zaplanował ich kilka...

- Prawdopodobnie jako pierwsza na świat przyjdzie kolejna część serii dla dzieci Trochę hałasu z głębi lasu (Wydawnictwo Tadam). Tym razem polna mysz wplącze się w niebezpieczną przygodę. Oby wyszła z niej cało, trzymajcie kciuki! - apeluje autor. - Najmłodsi otrzymają też następną przygodę serii Ojej!, którą tworzę do scenariuszy Anny Jankowskiej (tylkodlamam.pl). Mały żółty kot nie może usiedzieć w spokoju, a jego wybryki rozbawią i nauczą tego i owego.

- Lekko starsze dzieci (choć staram się ten komiks zrobić dość uniwersalny wiekowo) będą mogły zapoznać się z przygodami Kacpra (Kacper w operze, Kacper w muzeum – Wydawnictwo Tadam) w wersji komiksowej - zaznacza autor. - Tym razem Kacper trafi do... lasu. Album powinien ukazać się jesienią.
Adam Święcki tworzy również komiksy dla dorosłych czytelników, o czym czytelnicy Ziniola przekonają się już niebawem. Rysowanie komiksów dla różnych grup wiekowych jest także domeną Szymona Kaźmierczaka - kilka dni temu kibicowaliśmy jego produkcji dla starszych czytelników, dziś przyszedł czas na komiks dla dzieci w jego wykonaniu.
- Pingwin i inne opowieści jest niemym komiksem dla dzieci - mówi Kaźmierczak. - Opowiada o pewnym bajkopisarzu i jego antropomorficznym towarzyszu, którego zmogła poważna choroba. Nie pracowałem nad tym tytułem od dłuższego czasu, ale prawdopodobnie wkrótce zepnę poślady i ruszę „z kopyta” z tą historią.
Obu autorom kibicujemy z całych sił!

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej Kibicujemy komiksiarzom jest Piotr Nowacki

Brak komentarzy: