Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 25 stycznia 2018

Kibicujemy (442)

"Kibicujemy komiksiarzom" to rubryka, w której twórcy komiksowi opowiadają o tym, nad czym aktualnie pracują. Pokazują zdjęcia z placu boju, pozwalają nam zerknąć w ich szuflady i uchylają rąbka kadru lub planszy. Ziniol kibicuje komiksiarzom! Pokibicujcie z nami!

Huberta Ronka dawno u nas nie było, a przecież w ostatecznym kibicowaniu nie mogło go zabraknąć. Czytelnicy mają wiele pytań do Huberta. "Co z World of Aghart?" to tylko jedno z nich...

- Powracając na łamy kibicowania zerknąłem za co i kiedy Czytelnicy Ziniola trzymali kciuki - zdradza Ronek. - Po pierwsze było to cztery lata temu (!), po drugie - widocznie skuteczne. Wiele z projektów, o których wówczas wspominałem zostało zakończone i wydane, inne czekają na druk, wszystkie poszły do przodu. W czasie tych czterech minionych lat zadziało się dużo,  powstały też inne komiksy, z których największy i najważniejszy to z całą pewnością zamknięta już, 9-tomowa seria Wojenna odyseja Antka Srebrnego.

Słowo o World of Aghart, któremu kibicowaliście i nadal możecie kibicować. Pierwszy zeszyt w końcu powstał i trafił do Czytelników w dość nietypowej (jak na Polskę) formie - ukazał się w odcinkach w dwutygodniku Victor. Co więcej, drugi zeszyt jest już w całości naszkicowany (w czym zasługa Kajetana Wykurza, którego mam przyjemność inkować), a kilka plansz zatuszowanych. Teraz potrzeba trochę czasu, abym się ogarnął, przygotował, trochę popracował i wystartujemy z tą serią w drugiej połowie 2018 roku - mam już chętnego wydawcę, z którym jest mi po drodze, więc jestem dobrej myśli.

Niebawem Hubert zdradzi na jakim etapie są jego inne projekty. A tymczasem, w zupełnie innej rzeczywistości komiksowej, Jerzy Łanuszewski i Barbara Okrasa zabierają się za przygotowania do nowego numeru Warchlaków...

- 2017 był dla Warchlaków dosyć intensywny - mówią redaktorzy zina. - Zaczęliśmy od zdobycia Złotego Kurczaka, potem zorganizowaliśmy gorącą wystawę w galerii Łazienka, udało się nam też wydać dwa numery zina. To był dobry rok. Ale ten też powinien być niezły. Już teraz (właśnie w tym momencie) ogłaszamy rozpoczęcie zbierania materiałów do czwartego numeru, zatytułowanego Spirits and Silent Sisters. Dlatego będziemy zbierać komiksy mroczne, tajemnicze, groźne i niesamowite. Pragniemy duchów, zjaw, klątw, szatanów, ponurych domostw i zamczysk. Mogą być też lochy.

Redakcja zastrzega, że poszukuje wyłącznie komiksów niemych: - Planujemy wybrać się na zagraniczne wojaże z Warchlakami i chcemy, żeby wszyscy szaleni cudzoziemcy wiedzieli, o co nam chodzi.

Deadline wysyłania prac do najnowszych Warchlaków to 31 sierpnia. Więcej informacji - wkrótce.

- Póki co możemy zdradzić, że okładkę, jak zwykle, narysuje Barbara Okrasa, a karta tarota tym razem będzie autorstwa Roberta Sienickiego.

Twórcy i twórczynie! Zgłaszajcie akces do Warchlaków! A redakcja Ziniola standardowo kibicuje!
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej Kibicujemy komiksiarzom jest Krzysztof Małecki

Brak komentarzy: