Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 4 stycznia 2018

Zapowiedzi 2018: Non Stop Comics

W corocznym ziniolowym cyklu z zapowiedziami po raz pierwszy witamy przedstawiciela wydawnictwa Non Stop Comics - Krzysztofa Ostrowskiego. Jaki był rok debiutu edytora i co czeka nas z jego strony w 2018?
2017
Rok 2017 był dla nas całkiem ekscytujący - w końcu to nasz pierwszy rok działalności. We wrześniu zadebiutowaliśmy na rynku pierwszymi tytułami. Były to Tank Girl, Giant Days i Paper Girls. Do końca 2017 udało nam się wypuścić 17 pozycji. Na ich odbiór nie możemy narzekać.

2018
Pierwsza połowa 2018 to przede wszystkim kontynuacje rozpoczętych serii. Z nowych rzeczy pojawią się Pan Higgins Mignoli (tym razem w roli scenarzysty) z rysunkami Warwicka Cadwella Johnsona, Vai - nordyckie fantasy skierowane do nastolatków i przy okazji duży przebój na rynku skandynawskim oraz nowy Kirkman, czyli Oblivion Song. Ten ostatni tytuł oprócz tego, że to świetna historia z genialnymi rysunkami, to ukazuje się u nas w formie zbiorczego trade'a (6 zeszytów) w tym samym momencie, w którym w USA premierę będzie miał pierwszy zeszyt. Taka ciekawostka.

W czerwcu nowe tytuły, nad którymi wciąż pracujemy. Potem przerwa na wakacje i we wrześniu między innymi kontynuacja Bonda i The Janitor - komiks, który swoją premierę miał w maju we Francji, a którego scenarzystą jest świetnie znany i ceniony w Polsce twórca (przy okazji nasz tłumacz Paper Girls i Giant Days), Bartosz Sztybor.

Oprócz tego mamy jeszcze parę pomysłów, którymi mamy nadzieję zaskoczyć naszych czytelników w najbliższej przyszłości. Trzymajcie kciuki, sprawdzajcie FB i Instagram. Petera Miligana brak.
Zapowiedzi na styczeń 2018:
Odrodzenie, tom 2,
Paper Girls, tom 2,
Głębia, tom 2,

Luty 2018:
Tank Girl, tom 2,
Rat Queens, tom 2,
Giant Days, tom 2,

Marzec 2018: 
Monstressa, tom 2,
Pieśń Zapomnienia,
The Black Monday Murders, tom 2,
Zabij albo zgiń, tom 2,

Kwiecień 2018: 
Giant Days, tom 3,
Tank Girl, tom 3,
Vei, tom 1,
Paper Girls, tom 3

Maj 2018: 
Rat Queens, tom 3,
Głębia, tom 3,
Odrodzenie, tom 3,
Zabij albo zgiń, tom 3
Pan Higgins wraca do domu,
Wbrew naturze, tom 2

Brak komentarzy: