Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 3 stycznia 2017

Zapowiedzi 2017: timof i cisi wspólnicy (2)

W corocznym ziniolowym cyklu pojawią się jeszcze zapowiedzi kilku polskich wydawców, ale na moment wróćmy do timofa i cichych wspólników. Oferta tego edytora w ciągu ostatnich dni powiększyła się o kolejne pozycje.
Najważniejszą informacją jest ta, że timof rusza z serią Eda Piskora "Hip Hop Family Tree", czyli komiksem, który znalazł się w dziesiątce najlepszych albumów 2013 roku wg. The Washington Post i zgarnął mnóstwo innych wyróżnień. Historia hip hopu w pigule powinna trafić do rąk polskich czytelników we wrześniu.

Drugą nowością jest "Dodo" Felipe Nunesa, czyli kolejny album brazylijskiego twórcy. - To bardzo fajny, klimatyczny komiks. Do polskiego wydania autor przygotowuje kolorową wersję - mówi Paweł Timofiejuk. Podobnie jak "Hip Hop Family Tree", komiksu Nunesa powinniśmy spodziewać się na jesieni.
Tegoroczna edycja komiksu "Dziesięć bolesnych operacji" będzie różniła się od tej wydanej dziesięć lat temu. Poza oryginalnym komiksem, w albumie znajdzie się sporo materiału opublikowanego w ramach ziniolowej serii "Przygody Leszka" oraz nieco premierowych stron. 

- Z mojej strony zmiany będą właściwie techniczne i kosmetyczne - mówi rysownik albumu Maciej Pałka. - Komiks pierwotnie miał zbyt  "wyblakłą" kreskę, która po latach mnie irytuje, bo był to efekt moich błędów w przygotowaniu plansz do druku. Ponadto we wszystkich epizodach zostanie ujednolicony font. Album będzie miał też nową okładkę, którą już wstępnie zaprojektowałem.

Brak komentarzy: