Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 30 grudnia 2016

Zapowiedzi 2017: Mucha Comics

Jaki dla wydawnictwa Mucha Comics był rok 2016? Co było największym hitem sprzedażowym i jak prezentują się plany na rok 2017?

- Naszym największym tegorocznym sukcesem był "Miracleman", który został niezwykle dobrze odebrany - mówi Christine Meyer z wydawnictwa Mucha Comics. -  Nie znam jeszcze konkretnych wyników finansowych za rok 2016, ale sądzę, że będą tak dobre jak rok wcześniej. W natłoku nowych tytułów na polskim rynku myślę, że nie możemy narzekać. Rok 2017 nie jest jeszcze do końca zaplanowany, ale pierwsze sześć miesięcy mamy całkiem sprecyzowane. Niekoniecznie w poniższej kolejności, planujemy wydać następujące komiksy:

SPIDER-MAN: REIGN (Kaare Andrews)
CAPTAIN AMERICA: BIAŁY (Jeph Loeb i Tim Sale)
SAGA vol. 6 (Brian K. Vaughan i Fiona Staples)
CHEW vol. 6 (John Layman i Rob Guillory)
CAGE (Brian Azzarello i Richard Corben)
HRABSTWO HARROW vol. 2 (Cullen Bunn i Tyler Crook)
SPIDER-MAN: NIEBIESKI
(Jeph Loeb i Tim Sale)
SOUTHERN BASTARDS vol. 3 (Jason Aaron, Jason Latour)
OUTCAST vol. 2 (Robert Kirkman, Paul Azaceta)
WYTCHES vol. 1 (Scott Snyder i Jock)
ALIAS vol. 3 (Brian M. Bendis, Michael Gaydos)
VELVET vol. 3 (ostatni tom serii)

Jesienią 2017 roku możemy spodziewać się m.in. trzeciej części "Outcast", siódmej "Sagi", trzeciej odsłony "Harrow County", czwartej części "Alias" oraz czwartych "Bękartów z południa". Spodziewam się, że w drugiej połowie roku zwiększymy ilość wydawanych tytułów w związku z zakończeniem pracy nad Wielką Kolekcją Komiksów Marvela, co zwolni nam nieco mocy redaktorskich. Obecnie jesteśmy w trakcie negocjacji kilku nowych tytułów, które być może uzupełnią wymienioną przeze mnie listę, a być może pojawią się dopiero w drugiej połowie roku. Lista tytułów, które chciałabym wydać jest bardzo długa. Czynnikiem decydującym jest tu dojście do porozumienia z wydawcami.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Z tym końcem wkkm to może być różnie

Anonimowy pisze...

być może zapowiedziane przedłużenie WKKM będzie opracowywać Egmont, większość tytułów Marvel Now zawartych w kolekcji, jest już przez niego przetłumaczona

Anonimowy pisze...

Mucha kończy przygotowywanie WKKM na tomie 120. Dodatkowym tomami, które niedawno ogłoszono ma się zająć już ktoś inny.

Anonimowy pisze...

Czy istnieje mozliwosc wydawania 'nie krojonych' omnibusow ? np. taki marvel zomnibus 1,2k stron ? moze jakos mniejszy naklad ale wieksza cena. takie omnibusy na naszym rynku by sie rozplynely jak swieze buleczki.

Anonimowy pisze...

Nie będzie żadnego przedłużenia WKKM. Pewne info.