Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 5 stycznia 2017

Zapowiedzi 2017: Taurus Media

W cyklu zapowiedzi wydawniczych na 2017 rok dziś pora na Taurus Media. Co było największym hitem minionego roku oraz jak bogatą ofertę warszawski edytor zaprezentuje swoim czytelnikom w 2017?

- Naszym największymi "hitami" w ubiegłym roku były kolejne tomy serii "Valerian" i erotyki: "Klik" oraz "Zapach Niewidzialnego" - mówi redaktor naczelny wydawnictwa Maciej Pietrasik. - Osobiście najbardziej zadowolony jestem ze świetnego przyjęcia przez rodzimych Czytelników serii "Locke & Key" która w mojej opinii jest najlepszą serią horrorową ostatnich lat (dekad).

Rok 2017 upłynie nam głównie na wydawaniu kontynuacji już rozpoczętych seriali. Opublikujemy kolejne tomy/albumy z serii:

- "Valerian"  Mezieresa i Christina (z serii głównej pozostał nam do wydania ostatni, siódmy tom - premierę planujemy na przełom marca i kwietnia)
- "Żywe Trupy" (dwa albumy w 2017 roku)
- "Orły Rzymu"
- "Ekho" (dwa albumy w 2017)
- "XIII" (dwa albumy w 2017)
- "XIII Mystery" (dwa albumy w 2017)
- "Okko" (dwa albumy zbiorcze w 2017)
- "Orbital"
- "Sprycjan i Fantazjusz w Moskwie"
- "Lazarus"
- "Black Science"

To są komiksy już potwierdzone. Być może dojdą do tego kolejne tomy serii: "Elryk", "Skorpion", "Undertaker", "Urban", "Wartownicy" i "Caravaggio",ale jest to uzależnione od terminu wydania ich we Francji.

Z nowości w planach mamy rozpoczęcie wydawania sześcioalbumowej serii "Barrakuda" (w 2017 planujemy wydać trzy pierwsze części, poczynając już od końcówki stycznia). W drugiej połowie roku rozpoczynamy publikację zbiorczych wydań klasycznej serii "Luc Orient" (w pięciu integralach). Nowości dopełniają dwa erotyki:
- "Ciemne wzory" (tytuł roboczy oryg. "Noirs Desseins") Milo Manary, obejmujący dwa albumy: "Fatalne Rendez-vous" oraz "Pułapka"
- "Pinokia" Gibrat/Leroi

Dla uzupełnienia planu wydawniczego jeszcze jedna informacja. Pracujemy usilnie, aby wydać zebrane krótkie historie z Valerianem i Laureliną w jednym integralu. Byłby on znakomitym uzupełnieniem do kolekcji siedmiu integrali tej serii. Nie jest to nic pewnego, ale próbujemy...

Brak komentarzy: