Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 22 grudnia 2016

Zapowiedzi 2017: Egmont Polska

Jaki był rok 2016 i co wydarzy się w 2017? O tym w pierwszej odsłonie corocznego ziniolowego cyklu z zapowiedziami wydawniczymi opowiada redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu w wydawnictwie Egmont - Tomasz Kołodziejczak.
Tomasz Kołodziejczak: Dla Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont Polska był to bardzo udany rok. Wprowadziliśmy na rynek około 150 nowości, wznowiliśmy wiele naszych tytułów.

Nowy tom bestselleru „Thorgal”, restart cyklu „Lucky Luke”, początek kolekcji „Marvel Klasyczny”, nowe serie, takie jak „Gotham Central”, „Skalp”, „Deadpool”, czy „Cyann”, kontynuacja „Kajka i Kokosza, nowe tytuły polskich autorów (laureatów konkursu im. Janusza Christy) - to tylko część naszej tegorocznej oferty.
 

Obchodziliśmy też jubileusz KŚK - w naszej kolekcji wydaliśmy tysięczny album - antologię komiksów z legendarnego magazynu „Relax”.

Obiecujemy, że przyszły rok będzie równie interesujący. Planujemy wiele nowych serii, a także kontynuacje naszych klasyków i bestsellerów. Na pewno jednym z najważniejszych przyszłoroczny wydarzeń będzie jesienna premiera nowej części serii „Asteriks”. W pierwszej połowie roku wprowadzimy kilka nowych serii wydawnictwa Marvel, zarówno w linii „Marvel Now”, jak i klasycznych. Na drugą planujemy restart uniwersum DC „Odrodzenie” i będzie to naprawdę mocne uderzenie. Zaczniemy wydawać mistrzowskie serie, takie jak „Corto Maltese”, „Bone” czy „Loane Sloane”. Nie zapominamy o Polakach - już w styczniu „Bradl” - świetna, historyczno-przygodowa seria stworzona przez Tobiasza Piątkowskiego i Marka Oleksickiego. Później ukażą się kolejne komiksy z konkursu im. Janusza Christy, kolejny tom antologii „Relax” i „Nowych przygód Kajka i Kokosza”. Szykujemy też kilka nowych serii frankofońskich i amerykańskich, ale o nich będziemy informować na bieżąco.
 

Korzystając z okazji, życzę wszystkim fanom komiksów spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia (i dużo komiksów pod choinką), hucznej zabawy sylwestrowej (albo czytania komiksów w ciszy, co kto woli), a w nowym roku – mniej pracy, a więcej pieniędzy (do wydania na komiksy, oczywiście).

Ziniol dołącza się do życzeń! A gwoli uzupełnienia wspomnimy jeszcze o tych z zapowiedzi, które zostały już ujawnione. Pierwsze dwa miesiące roku to wysyp komiksów od Egmontu - 14 albumów pojawi się w styczniu, 12 kolejnych dołączy w lutym. Oferta rzecz jasna zróżnicowana - coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy komiksów dla dzieci, Marvela, DC, albumów z rynku frankofońskiego, uniwersum Gwiezdnych Wojen i polskich nowości. Będą ważne wznowienia oraz kontynuacje bestsellerowych seriali. Wszystko na grafikach poniżej:
Styczeń 2017
Luty 2017
Ponadto w ciągu roku w sprzedaży pojawią się następujące pozycje: "Bone" Jeffa Smitha, "Top 10" Alana Moore'a i Gene Ha, kolejne albumy z serii "Tintin" i "Lucky Luke", wznowienie "Sambre", "Wonder Woman" Grega Rucki, "Batman/ Judge Dredd Collection" Johna Wagnera, Alana Granta, Simona Bisleya, Glenna Fabry'ego, Vala Semeiksa i Cama Kennedy'ego, "Black Widow: The Things They Say About Her" Richarda H. Morgana, Seana Phillipsa i Billa Sienkiewicza, "The Punisher" z linii Max Gartha Ennisa i Daricka Robertsona, "X-Men Deadly Genesis" Eda Brubakera i Trevora Hairsine, "Hawkeye" Matta Fractiona i Davida Aji. Do tego wszystkiego dołączą kontynuacje obecnie wydawanych serii. 

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

„Loane Sloane”!!!!! YEAH!!!!!!!!!

Anonimowy pisze...

niech egmont zacznie wydawac 1k stronicowe omnibusy ! za takie 1,2k stron marvel zomnibus, ja jak i pewnie wielu z was chetnie zaplaci odpowiednia kwote. omnibusy po polsku ! w calosci !

Anonimowy pisze...

Na 2016 rok wydali (w formie PDF'a) coś GENIALNEGO moim zdaniem - katalog 2016, w którym są wszystkie komiksy wydane w KSK do roku 2016.
Czy to będzie cyklicznie (co roku) aktualizowana rzecz?
Mnie po wydrukowaniu pozwoliło to na zrobienie porządków i uzupełnienie braków, takaże dzieki temu zarobili nawet więcej :)
Oby wkrótce wydali katalog na 2017