Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 23 grudnia 2016

Zapowiedzi 2017: timof i cisi wspólnicy

Jaki pod względem komiksowym był dla wydawnictwa timof i cisi wspólnicy rok 2016 i co wydarzy się w 2017?

- 2016 rok był rokiem stabilizacji. Największymi hitami wydawnictwa były komiksy "Wolfram", "Zonzo" i "Centaurus". Najbardziej zadowolony jestem z "Kosmicznych rupieci" oraz wznowień - "Portugalii" i "Niebieskich pigułek" - mówi szef wydawnictwa Paweł Timofiejuk.

Na 2017 rok edytor przygotował mnóstwo nowości. Przede wszystkim możemy spodziewać się zbiorczego wydania "Małego wampira" Joanna Sfara (siedem tomów w jednym). Publikacji doczeka się również komiks "Strefa Gazy. Przypisy" Joe Sacco oraz zapowiadane od dawna drugi i trzeci tom serii "Szósty rewolwer" Cullena Bunna i Briana Hurtta. Swoją premierę będzie miał także czwarty i ostatni tom serii "Saga o Atlasie i Axisie", dziesiąta część przygód Ralpha Azhama Lewisa Trondheima, druga odsłona "Centaurusa" oraz kolejny tom "Lincolna". Wydanie tej ostatniej pozycji wydawca uzależnia od pojawienia się jej na rynku francuskim.

Dobrą wiadomością dla fanów Tony'ego Sandovala jest publikacja całości komiksu "Nocturno", którego pierwszą część wydał niegdyś Taurus Media. Całkiem możliwe, że w sprzedaży pojawią się wreszcie "Niewidoczne głosy" (Tony Sandoval/ Grazia La Padula)

Timof sięga po komiksy brazylijskich twórców - Marcos Paulo Marques i Thiago Morales Martins zaprezentują polskim czytelnikom "Syrenę z Mongagua", a Gustawo Borges i Cris Peter pojawią się w komiksie bez słów zatytułowanym "Płatki".

Aż dwóch publikacji doczeka się Gipi, autor opublikowanej przez kulturę gniewu świetnej "Sali prób". Nakładem timofa i cichych wspólników ukażą się "Le terra dei figli" oraz "S.". Timof sięga również po twórcę, o którego debiut na polskim rynku zadbała Centrala - Soren Mosdal, autor "Eryka Rudego. Opowieści zimowej" powróci nawiązującym do Eryka komiksem "Nastrand".

Murowanym hitem w ofercie wydawcy na 2017 rok powinien okazać się komiks Dave'a McKeana "Klatki". Równie znakomicie zapowiada się "Esmera" Zepa.


Jeśli chodzi o rynek zagraniczny, w 2017 roku wydawca zapowiada jeszcze sprowadzenie do Polski komiksu o Irenie Sendlerowej, zatytułowanego "Irena" (tomy pierwszy i drugi pojawią się w 2017 roku, trzeci zaplanowany jest na 2018), wspomnienia nałogowego randkowicza "Love Addict" (Koren Shadmi) oraz "Les reveurs lunaires" Villani i Baudoina.

Timof zadba również o komiksy polskich autorów. W sprzedaży wreszcie powinien pojawić się wspominany w kuluarach od wielu lat scenariusz Jerzego Szyłaka "Kwaśne jabłko" narysowany przez Joannę Karpowicz. Ponadto możemy spodziewać się takich tytułów, jak:

"Benek Dampc i pewien ambitny prokurator" (Jerzy Szyłak/ Łukasz Godlewski), "Aż przyjdzie kocur" (Agnieszka Kozłowska), "Postapo 3" (Daniel Gizicki/ Krzysztof Małecki), "Morfołaki 4" (Nikodem Skrodzki/ Mateusz Skutnik) oraz "10 bolesnych operacji" (wydanie drugie).

Swój projekt będzie miał Hans Lijklema - "Incubator" to wydawany w języku angielskim projekt dotyczący różnych szkół komiksu. W pierwszym numerze antologii pojawi się m.in. wywiad z Jamesem Sturmem. Publikacji powinna się również doczekać książka Wojciecha Birka "Główne problemy teorii komiksu".

A na koniec coroczny update w znanej wszystkim sprawie: jak poinformował redakcję Ziniola Łukasz Mazur, legendarna książeczka do "From Hell" ma się ukazać wiosną tego roku.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Wiadomo coś o zapowiadamym w czerwcu polskim wydaniu Unflattening Nicka Sousanis?