Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

sobota, 30 grudnia 2017

Zapowiedzi 2018: Scream Comics

Jak mijający rok upłynął wydawnictwu Scream Comics? Co planują na rok kolejny? 

2017

Rok był dość trudny - coraz więcej wydawnictw, coraz szersza oferta i coraz więcej tytułów. Jako fani i czytelnicy komiksów sami sobie tego życzyliśmy. Czytelników nowych chyba tak szybko nie przybywa. Naszymi hitami poza tytułami z Jodoversum (Kasta Metabaronów, Technokapłani, Metabaron) były pięknie narysowane opowieści wojenne (Angel Wings i Książę Nocy). Cieszy nas to tym bardziej, że dzięki tym ostatnim po opowieści graficzne sięgają czytelnicy mniej zorientowani na komiks, często powracający do tej muzy po latach, często po prostu poszukujący książek czy albumów związanych z ich zainteresowaniami (lotnictwo, militaria, historia).

2018


Co nowego w 2018? Przede wszystkim mały jubileusz! Dzięki Kochanym Czytelnikom udało nam się przeżyć wspaniałe 3 lata! Z tej okazji będą specjalne premiery, które przewidujemy w 3., 6. i 9. miesiącu roku. Pojawi się m.in. długo oczekiwane specjalne limitowane wydanie Incala rozszerzone o Świat Incala oraz kilka klasyków komiksu frankofońskiego w nowych edycjach. Zdradzę tylko dwa - Biały Lama i Świat Edeny. Trzeci to na razie tajemnica. Będzie też niespodzianka dla miłośników komiksu amerykańskiego i franczyz filmowych - Terminator (srebrny) i Predator (czerwony) w analogicznym formacie jak wydany w grudniu Obcy (Alien). Będzie też niespodzianka związana z komiksem amerykańskim, ale to zostawiamy na później.Oprócz tego z pewnością będziemy kontynuować to, co zaczęliśmy, czyli będzie i Manara i serie frankofońskie, które zaczęliśmy (np. Golden Dogs, Łabędzi Śpiew, Metabaron 3-4, Technokapłani 2), kolejne albumy z ciepło przyjętej i mającej wielu fanów serii Life and Death, czy wreszcie kilku ulubionych autorów jak Nury, Dorison, Jodorowsky... Szczegóły wkrótce.

Dodamy, że edytor, który ma na koncie komiks ze scenariuszem Petera Milligana (wydany w 2017 Aliens: Zbawienie/Ofiarowanie) nie planuje w 2018 żadnych nowych albumów angielskiego scenarzysty.

Brak komentarzy: