Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 15 grudnia 2017

Daredevil: Nieustraszony! (1) - Bendis, Maleev, Mack

Uwaga! Trykoty niebanalne. Superbohaterowie niestandardowi. Pogłębiona psychologia postaci i "majtki na spodniach" w tle. Oraz rysunki odbiegające od standardu z linii produkcyjnej. To Daredevil: Nieustraszony Briana Bendisa, Alexa Maleeva i Davida Macka, czyli trykociarstwo bez epatowania trykotami.

Superbohater początkowo pojawia się tu na dalszym planie, pozwalając postaciom, które zwykle stały trochę z boku przejąć stery. Inaugurująca tom historia to wykład o mediach, wygłaszany przez reportera lokalnej gazety. Opowieść o obiektywizmie i o małych sprawach zwykłych ludzi, które rozgrywają się na marginesie wielkich tematów z pierwszych stron gazet. To wstęp do eksplozji pomysłów w klimacie noir i preludium go gangsterskiej sagi z kryzysem tożsamości w tle. To jeden z tych komiksów, które powinni przeczytać ci, którzy na samą myśl o superbohaterach wykrzykują gromkie „nie”.

No i jak to jest narysowane!

Zamiast eksponowania herosów w kolorowych wdziankach i dziwacznych pozach, jest tu brudna, mięsista kreska, trochę kolażu i kilka scen zapadających w pamięć.   
Nieustraszony pisany jest na luzie, ale wedle rygorystycznego planu, który pod koniec lektury daje satysfakcję zarówno twórcy, jak i czytelnikowi. Do tematu tej serii będziemy wracać na łamach Ziniola jak tylko odzyskamy oddech po tomie pierwszym. Ogromnych rozmiarów tom jest jednym z trzech, które w najbliższych miesiącach pojawią się na rynku. I zapowiada konkretną ucztę.
"Daredevil: Nieustraszony, tom 1". Scenariusz: Brian Michael Bendis. Rysunki: David Mack, Alex Maalev, Joe Quesada, Terry Dodson. Wydawca: Egmont Polska, Warszawa, 2017.

Brak komentarzy: