Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 26 lipca 2018

Punk Rock Jesus #2 - Murphy

"Wasz klon jest fejkowy! Ukrzyżować go!" O rany, Sean Murphy twierdzi, że ludzkość nigdy się nie nauczy. Też mi odkrycie Ameryki!
Jezus został sklonowany i od pół roku żyje sobie na wyspie otoczonej przez protestujących Nowych Amerykańskich Chrześcijan, którzy domagają się uwolnienia zarówno bobasa, jak i jego mamy spod kurateli realizatorów programu reality show J2, który transmituje żywot nowego Chrystusa. Zwolenników NAC co jakiś czas naparza były bojownik IRA wraz z ochroną wyspy. Widzowie przed telewizorami to lubią. Lecz w drugim odcinku serii Punk Rock Jesus to nie widzowie są najważniejsi, a ci, których możemy obserwować dzięki kamerom wielkiego brata oraz ci, którzy tymi kamerami sterują.
Plany dotyczące młodego zbawiciela sprzyjają fundamentalistom: młody ma być szkolony z matmy i historii, ale również z kreacjonizmu i uzdrawiania. A nawet jeśli nie będzie potrafił dokonywać cudów, to od czego jest telewizyjna hochsztaplerka? Niecnym praktykom medialnych potentatów Murphy poświęca sporo miejsca i jest to wątek bardzo ciekawie poprowadzony oraz będący katalizatorem wypadków.
Warte odnotowania: pierwsze punk rockowe dźwięki oraz wódka Sobieski i solidna retrospekcja z Belfastu. No i wciąż cudowne rysunki, które tak cudowne będą już do samego końca. Czytam dalej!
(Dominik Szcześniak)
"Punk Rock Jesus" #2. Autor: Sean Murphy. Wydawca: DC Vertigo, październik 2012

Brak komentarzy: