Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 11 września 2013

Kibicujemy (334)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!
Prace na Tequillą nie ustają. Aktualne sprawozdanie z placu boju przedstawia Katarzyna Babis:
Praca nad poszczególnymi kadrami jest przyjemna jak piknik na plaży i trudna jak wspinaczka wysokogórska. Wyobraźnia Łukasza Śmigla tworzy zapierające dech w piersiach obrazy niczym z najlepszych, wysokobudżetowych hollywoodzkich produkcji. To świetne paliwo dla mojej wyobraźni, ale też niestety ogromne wyzwanie dla moich umiejętności, szczególnie biorąc pod uwagę, że Tequila jest moim komiksowym debiutem. Staram się jednak wyciskać z siebie ile się da. 
Plansze powstają w pierwszej kolejności na białym brystolu formatu a3, na którym ołówkiem rozrysowuję dokładnie wszystkie kadry. Następnie skanuję je, obrabiam i nakładam kolory w Photoshopie. Później zostaje już "tylko" zadbanie o staranność ramek, marginesów, dymków, typografii, tekstu, składu i formatu. I modlitwa o to, by kolory nie ucierpiały w druku. 
Dużym plusem dalszych prac nad albumem jest to, że wreszcie mam możliwość wizualnego rozwijania  postaci pobocznych, na co nie było czasu w pospiesznej kampanii reklamowej przy zbieraniu środków na kickstarterze. To daje możliwości popracowania nad tym, by nad komiksem mogli zawiesić oko nie tylko wielbiciele ponętnych kobiecych kształtów, ale także fani i fanki  przystojnych, dobrze zbudowanych panów. 
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Krzysztof Małecki

1 komentarz:

Pumsmajer pisze...

Wywaliłem na to na polakpotrafi trochę swojej kasy. Czekam na efekty:)!