Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 20 lipca 2012

Kibicujemy (291)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom! Dzisiaj na ziniolową scenę zapraszam Macieja Czapiewskiego, autora komiksu Kwiatuszku, który znajduje się w planach wydawniczych Smallpressu. Na jakim etapie jest ten album?
Bardzo powoli zbliżam się do ostatniej strony. Zostało mi jakieś 30 do narysowania. Trochę się już tym komiksem męczę i nudzę. 

Ale do rzeczy - mam gotowych pięćdziesiąt kilka stron; Całość oscyluje w granicach 80 - 88. Nie jestem do końca pewien końcowej liczby plansz, a to dlatego, że wersja scenariusza, którą miałem za ostateczną, jest w tej chwili pokryta mnóstwem notatek, poprawek i skreśleń. Czasem okazuje się, że zamiast jednej strony rysuję trzy, czasem trzy strony kompresuję w jedną. 

Trochę się dzięki tej pracy nauczyłem - na przykład: warto wydać 10 złotych na dobrej jakości marker. Są jednak rzeczy, których przez 50 stron jeszcze nie opanowałem, na przykład rysowanie twarzy - główną bohaterkę najczęściej rysuję z grzywą zasłaniającą oczy, nos i usta. Ponadto niezbyt dobrze wychodzi mi rysowanie postaci ludzkiej; czytelnicy mogą spodziewać się więc wspaniałych doznań estetycznych:) 
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

4 komentarze:

Maciej Gierszewski pisze...

czekam na komiks Macieja, bardzo; kibicuję ze wszystkich sił!

arcz pisze...

Podpisuję się pod powyższym!

Anonimowy pisze...

ja również kibicuję :)

Tomasz Kozłowski pisze...

kibicujmy wszyscy razem :I