Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 5 lipca 2012

Kibicujemy (280)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom! Pracowałem dla reżimu czy może Moja Terapia? KLIN East Wood i szorty o Franku, czyli co słychać u Szawła Płóciennika? 

Raport komiksowy rozpocznę od tego, że udało nam się ze Sławkiem Gołaszewskim zakończyć prace nad (ostatecznie jednak) "Moją Terapią". Obecnie trwają poszukiwania wydawcy. Materiał mieści się na ponad 50 stronach. Pierwszy polski komiks terapeutyczny. Wkrótce odbędzie się cykl spotkań koncertowo-gawędziarskich w pewnej klubokawiarni na Pradze m.in ze Sławkiem i ze mną. Zainteresowanych odsyłam na fanpage Apaczy z wolnej woli. Tam będę informował o terminach. A oto jeden z pomysłów na okładkę... 

Równolegle cały czas robię krótkie komiksy dla mojego zioma z czasów szkolnych, na serwis o hazardzie (hazardzik.pl). Wykreowana przeze mnie postać Franka wkrótce doczeka się setnego odcinka na stronie. Szorty proste w formie, krecha i klimat trochę jak w "Półce Zoo". Franek nawet momentami przypomina mi Leona z Półki.

Jeśli mowa o czasach szkolnych... obroniłem również tydzień temu dyplom plastyka. Taki kaprys. Chciałem skonfrontować swoje umiejętności, nauczyć się nowych rzeczy. Efektem moich starań jest kilkadziesiąt obrazów, które postanowiłem sygnować jako "KLIN East Wood". "KEW" to będzie grupa rewolucjonistów amatorów. Założyliśmy ją z Jankiem, zwariowanym kompanem moich malarskich poszukiwań. Janek ma dużo dziwnych pomysłów i zawsze wykazuje się nie pohamowanym szałem twórczym. Pamiętam jak na jednych zajęciach zamoczył twarz w farbie. Przede wszystkim jednak maluje świetne rzeczy. Wkrótce atakujemy allegro i warszawski street. Ma być wyraziście i po naszemu. 


Bawię się też ostatnio w robienie teledysków, kręcę ujęcia aparatem, później montaż i obróbka. Gdyby ktoś był ciekawy efektów na kanale youtube/patologiakomix można sprawdzić m.in obrazek do utworu "Gorzki Wiatr" (najświeższy motyw).

Wykraczając już zupełnie poza temat komiksowy chciałbym jeszcze zareklamować "Viosna Mixtape" - wiosenny miks kompozycji, które zrealizowałem na przełomie zimy i wiosny 2012 w domowym studiu "Wnęka". Eklektyczne połączenie hip hopu, rock'n rolla i elektroniki. W całości za darmoszkę do posłuchania i do pobrania pod www.wiosna-apacza.layersshow.com
 

W przygotowaniu SUMMER_MIXTAPE! I mam nadzieję "Hibernacja" Żelaznej Bramy... na zimę 2012 :) 

Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

1 komentarz:

Piotr Nowacki pisze...

Okładka jak dla mnie znakomita!

To samo obraz z brodaczem. Zupełnie nie znam się na malarstwie, ale bardzo mi się to podoba.

We Franku trochę drażnią miejscami te szalone kolory. Fajny jest patent na takie niechlujne mazianie, ale paleta zbyt bogata i jaskrawa, jak na mój gust. Ale klimacik "Półki ZOO" czuć i jest to spoko cartoonik charakterystyczny dla Ciebie.

Trzymam kciuki za sukces wszystkich projektów, ziom!