Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 10 grudnia 2010

Kibicujemy (76)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom! W każdy dzień roboczy, o godzinie ósmej zero zero my to robimy na stronie "Ziniola"! Pora uchylić rąbka tajemnicy na temat nowego projektu, nad którym w pocie czoła pracuje Maciej Pałka. Nie pracuje nad nim samodzielnie. Wspierają go Paweł Wojciechowicz i niżej podpisany. Każdy z nas w cotygodniowych wejściach przedstawi swoją wersję wydarzeń w temacie "Degrengolandu". A Maciej swoją działkę zaczyna tak:
Kibicujemy samym sobie. Bo możemy.
"Degrengoland" jest komiksem, do którego scenariusz napisał Dominik Szcześniak. Jako ciekawostkę zdradzę, że był to pierwszy scenariusz który napisał specjalnie dla mnie. Było to chyba w 2005 roku. Od tamtej pory wydaliśmy sporo innych komiksów i w końcu przyszła pora aby wrócić na stare śmieci. Z racji natłoku pracy nad innymi komiksami stroną plastyczną podzieliłem się z Pawłem Wojciechowiczem. Współpraca układa nam się pomyślnie.
Właściwie, akcję automotywacyjną odnośnie "Degrengolandu" rozpocząłem pod koniec marca na swoim blogu, gdzie zdradziłem tytuł tego (web)komiksu i założenia całego przedsięwzięcia. Pora wrócić do tematu, bo premiera tuż-tuż. Dokładnie 31 grudnia o godzinie 8:00. Co zatem udało się zrealizować z marcowych planów?
Komiks ma już swoją stronę (www.degrengoland.com) i profil na Facebooku (Degrengoland). Kilka dni temu skończyłem grzebać przy silniku webkomiksu, tak więc pod względem technicznym wszystko hula. Niestety, nie udało się przygotować dostatecznej ilości materiału na zagwarantowanie półrocznych aktualizacji bez obsuw. Z tego powodu zrezygnowałem z trybu publikacji dwa razy w tygodniu. Kolejne plansze będą pojawiały się więc co piątek. Przeszarżowałem z ilością pracy podczas doglądania „Laleczek” i „Scen z życia murarza”. W tym roku nie ma szans, abym coś jeszcze zdziałał w tej kwestii. Za narysowanie swojej części "Degrengolandu" (większość drugiego rozdziału) biorę się jakoś w połowie stycznia. Na szczęście nie ma obaw co do częstotliwości. To co mamy daje nam czas do końca kwietnia. Jestem więc dobrej myśli.
Pora zdradzić, o czym jest ten komiks. Otóż, Degrengoland jest horrorem kynologicznym a jednocześnie TRAKTATEM o sztuce!
Tak myślę… 
Ciąg dalszy nastąpi... 

Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

3 komentarze:

Tomek pisze...

Pewnie że sobie kibicujcie, i na przyszłość dajcie więcej obrazków.

Anonimowy pisze...

fajna okładka

GiP pisze...

Kibicuję i czekam na więcej:)

GiP