Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 17 grudnia 2010

DC Maniak (08)

Autor: Damian Maksymowicz
Przegląd newsów z okresu 02.12.10-16.12.10:

*Peter Calloway, który zostało regularnym scenarzystą "Gotham City Sirens" (w miejsce Paula Diniego) zapowiedział dłuższe historie, które będą ewoluować i wpływać jedna na drugą. Już niedługo w serii pojawi się Joker i namiesza w życiu trójki kobiet, zwłaszcza swojej byłej partnerki Harley Quinn.

*W USA ukazała się "The Essential Superman Encyclopedia", obejmująca okres od początku istnienia Człowieka ze Stali do czerwca 2010.

*Gitarzysta grupy Anthrax Scott Ian oraz rysownik Sam Kieth ponownie łączą siły - tym razem stworzą pełen przemocy komiks z demonem Etriganem.

*Jeff Lemire udzielił interesującego wywiadu na temat pisanej i rysowanej przez siebie dla Vertigo serii "Sweet Tooth".

*Geoff Johns wypowiedział się na temat pisanych przez siebie serii. Możemy się dowiedzieć między innymi, że DC wypuści serie "Flash: Speed Force" z przygodami innych speedsterów niż Barry Allen.

*Christopher Nolan nie jest już związany z nowym filmem o przygodach Supermana, teraz projekt ten pozostaje w rękach reżysera Zacka Snydera.

*Raven - córka ziemskiej kobiety i demona Trigona, członkini Teen Titans, ma dostać własny serial telewizyjny. Scenarzystą i producentem jest Diego Guitierrez.

*David E. Kelley, wyznaczony do zajęcia się serialem z Wonder Woman przyznał, że na chwilę obecną nic się dzieje w tym temacie, a pisaniem scenariusza zajmuje się pomiędzy innymi pilnymi sprawami.

*Sequel "Green Lantern" podobno ma wejść do kin na początku czerwca (1-10) 2013 roku, "The Flash" trochę ponad miesiąc później (20-31 lipca).

*Zapowiedziany na 2011 rok film animowany "Green Lantern: Emerald Knights" swoją konstrukcją przypomina "Batman: Gotham Knight". W przypadku "GL: EW" historie skupią się na różnych, nawet tych mniej znanych Latarnikach. Wszystkie elementy będą oczywiście ze sobą powiązane i połączą się w jedną logiczną całość.

*Pełny zwiastun gry "Batman: Arkham City".

Okładka tygodnia (02.12.2010): "Jonah Hex" #62, autor Eduardo Risso.
Najlepszy rewolwerowiec DC (fani westernów powinni sięgnąć po tę serię) w otoczeniu cyrku dziwadeł - wszystko to w szarościach narysowane przez ilustratora kultowych "100 naboi".

Zeszytówka tygodnia (02.12.2010): "Doom Patrol" #17. Scenariusz Keith Giffen, rysunki Matthew Clark i Ron Randall.
Najdziwniejsza z dziwnych drużyn DC - Doom Patrol w zdrowo szajbniętym numerze, którego fabuła poniekąd nawiązuje do słynnego w USA najobrzydliwszego dowcipu w historii. Lektura numeru i wysłuchanie dowcipu na własną odpowiedzialność.
Okładka tygodnia (08.12.2010): "DC Comics Presents: Brightest Day" #3, autor TBD.
Gdy na nią patrzę, do głowy przychodzi mi jedno określenie: Sztuka przez duże "S".


Zeszytówka tygodnia (08.12.2010)
"Superboy" #2. Scenariusz Jeff Lemire, rysunki Pier Gallo.
O mały włos wygrałby 15 numer "Justice League: Generation Lost", jednak Lemire napisał tak dobry numer, że zbrodnia byłoby nie oddanie mu uznania. Gościnny występ Poison Ivy oprócz ewentualnego przyciągnięcia  większej liczby czytelników nie wnosi wiele do fabuły, wybaczmy to jednak kanadyjskiemu scenarzyście. Postać Chłopca ze Stali była mi jak dotąd obojętna, ale nowa seria ma w sobie to "coś", że przyciąga. Aż się prosi, żeby jej tytuł brzmiał "Superboy: Tajemnice Smallville". Na minus zaliczam rysunki Gallo, zdecydowanie przy tym tytule na jego miejscu widziałbym Francisa Manapula.

Co powstanie ze skrzyżowania DNA Pasożyta (Parasite - jeden z wrogów Supermana) z żabami? Oto odpowiedź (kadr z "Superboy" #2):

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

nie: "autor TBD" tylko Tony Harris (Ten od Starmana i Ex Machina)