Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 2 grudnia 2010

Kibicujemy (70)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom! W każdy dzień roboczy, z samego rana my to robimy na stronie "Ziniola"! Dzisiaj zaprezentujemy ostateczne informacje na temat projektu Dariusza Cybulskiego i Daniela Grzeszkiewicza, zatytułowanego "X2", który dość niespodziewanie już niebawem powinien powinien pojawić się w sprzedaży. Tym razem wypowiada się tajemniczy reporter, który był na miejscu zbrodni...
  Info2 by szmyndek
Jak donosi nasz korespondent ze świata przedstawionego, w nocy z wczoraj na dzisiaj, w ciemnym zaułku dokonano okrutnej zbrodni, szczegóły której są tak odrażające, że z przyjemnością je państwu zaprezentujemy... innym razem.
Po pobieżnych oględzinach ciała, zamordowanym okazał się siedemdziesięcioletni mieszkaniec pobliskiej wioski dziecięcej, a po nieco dokładniejszych: Kazimierz Sabbat – zawodowy prywatny detektyw, a prywatnie zawiedziony rozwodnik.
Podczas zwołanej dziś rano konferencji prasowej denat skomentował wydarzenia zeszłej nocy w trzech słowach: "Bez komentarza".
Po półgodzinnej refleksji nad tak wiele wnoszącą do sprawy wypowiedzią, otrzymaliśmy cztery szkice sytuacyjne nakreślone sprawną ręką mniej sprawnego autora. Dostarczyła nam je bezpośrednio do rąk własnych za pośrednictwem posłańca osoba trzecia. Pozostałe osoby niezamieszane w sprawę pozostają nieznane.
Rzecznik prasowy policji oświadczył, że rozpoczęte w tej sprawie śledztwo, prędzej czy później i tak zostanie umorzone. "Nawet w przypadku natrafienia na szczególnie istotne dla dochodzenia dowody, policja nie zamierza się angażować. Tożsamość mordercy jest nam doskonale znana, jednak bez wyraźnego powodu postanowiliśmy jej nie ujawniać." - ujawnia rzecznik, czego sobie i państwu życzymy. Dobranoc. 
Scenariusz: Daniel Grzeszkiewicz, Dariusz Cybulski
Rysunki: Daniel
Grzeszkiewicz
Wydanie: limitowane, numerowane
Data wydania: 15 Grudzień 2010
Druk: kolor
Oprawa: kartonowa, kolorowa
Format: 170 x 260 mm
Stron: 28
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Coyot PRESENTS
Nakład: 100 szt. 

Ciąg dalszy nastąpi... 
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

7 komentarzy:

Tomek pisze...

Rysunki rewelacyjne, i dla nich wyłożę te pieniądze chociaż to tylko 28 stron,czyli prawie jak ulotka, ale nie boicie się że takie wydanie troche zmarnuje potencjał? Nie lepiej było włozyć jeszcze troche pracy, zrobić normalny albym i wydać w porządniejszym nakłdzie? Odbiorców macie wł. mnie murowanych.

Maciej Pałka pisze...

Moim zdaniem nakład wybitnie niedoszacowany.

GiP pisze...

Zdecydowanie zwiększyłbym nakład:/
Wydaje mi się, że co najmniej 300 sztuk (z tego co pamiętam typowy nakład polskiego komiksu od Timofa) mogłoby zejść.
Prezentuje się świetnie, ale przy takiej ilości stron cena nie jest zachęcająca.

Pan Latar pisze...

Okładka - że tak nieładnie przeklnę - jest nie z tej pizdy!

Maciej Pałka pisze...

Typo nieczytelne :|
do wymiany

wujekmaciej pisze...

wiadomo może czy to dzieło trafi do sklepów komiksowych. jest jakieś info gdzie będzie można to dostać ? graficznie rzuca na kolana :)

Dominik Szcześniak pisze...

wujekmaciej: wydawcy wkrótce udzielą informacji na interesujące Cię zagadnienia.