Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 29 grudnia 2011

Zapowiedzi 2012: timof comics/ Mroja Press

Autor: Dominik Szcześniak
Habibi Craiga Thompsona i Lost Girls Alana Moore'a i Melindy Gebbie
Koniec roku to dobry czas na zapowiedzi. Dzisiaj przekażemy Wam kilka newsów (dodam, że bardzo satysfakcjonujących), dotyczących tego, co w roku 2012 przygotowało dla czytelników wydawnictwo timof i cisi wspólnicy oraz Mroja Press. Obok tytułów znajdziecie również ceny i planowe daty wydania. Podajemy same pewniaki, aczkolwiek, jak stwierdził wydawca, "jeśli pojawią się jakieś ciekawe tytuły i dynamika sprzedaży na to pozwoli, nie będzie to lista zamknięta".
Przełom lutego i marca przyniesie nam zapowiadany na 2011 komiks Dziewczyna i Murzyn (scenariusz i rysunki: Judith Vanistendael, 152 strony w cenie 49 zł). Przełom marca i kwietnia to z kolei premiera długo wyczekiwanego Lost Girls Alana Moore'a i Melindy Gebbie - twardookładkowy tom kosztował będzie 199,50 zł.
Dzienniki ukraińskie Igorta
W maju, a więc miesiącu festiwalowym, wydane zostaną Habibi Craiga Thompsona (twarda oprawa, 140 zł), Małe zaćmienia (99 zł) oraz Profesor Bell 2 (79 zł).
Czerwiec to finał Domu żałoby (29,90 zł) oraz (być może) Suka 2. We wrześniu kolejne kontynuacje znanych już serii: Rewolucje 7 (69 zł) i Lincoln 2 (69 zł).
Na październik wydawca przygotuje następujące albumy: Dzienniki ukraińskie Igorta (79 zł),  Fotostory 2 (49 zł), Strefa bezpieczeństwa Gorazde Joe Sacco (99 zł), Polski komiks kobiecy - antologia oraz Vincent i Van Gogh (Autor: Gradimir Smudja).
Poza komiksami, możecie spodziewać się książek. W maju pojawi się na rynku poszerzona reedycja książki prof. Jerzego Szyłaka Gra ciałem. W tym samym miesiącu (bądź dopiero w październiku) pojawi się nowa książka prof. Szyłaka.
Już wkrótce na stronie wydawnictwa ruszy przedsprzedaż komiksów Lost Girls i Habibi.
Lost Girls, Profesor Bell, Strefa bezpieczeństwa Gorazde i Lincoln zostaną wydane pod szyldem Mroja Press.
Vincent i Van Gogh Smudji, Strefa bezpieczeństwa Gorazde Sacco, Małe zaćmienia Fane i Jima oraz Profesor Bell Sfara i Tanquerelle'a

15 komentarzy:

Maciej Gierszewski pisze...

o, jejku jejku!
jak bogato. chyba jakiś napad na bank będę musiał w 2012 zrobić, aby zakupić, to i to, i to też, a tamto również.

Dominik Szcześniak pisze...

Zapomniałeś o tamtym i tamtym!

Emilia B pisze...

Mój portfel się zapłacze do podszewki, chlip.

hds pisze...

Rewelacyjne zapowiedzi ;DDD

Anonimowy pisze...

O ku*wa! I to się nazywa konkret! Dziewczyna i murzyn, Lost Girls, Habibi, Lincoln, Strefa bezpieczeństwa Gorazde, Profesor Bell, o tych komiksach było wiadomo już od jakiegoś czasu, a teraz jeszcze Małe zaćmienia, Dzienniki Ukraińśkie i Van Gogh. Zwłaszcza ten Igort cieszy. Oj, oskubie mnie Timof z kasiory w 2012...

Wazkoner pisze...

Skubany Timof:)

tO mY: pisze...

Dwóch tytułów tylko nie widzę na półce u siebie :) Mega.

Quithe pisze...

Trzeba będzie łapać w promocji w sklepie Gildii, bo się zapłaczę przy niektórych pozycjach :P

qwerty pisze...

Nic ciekawego jak dla mnie.

qwerty12345 pisze...

Dla mnie też, bo co Anonim może sobie znaleźć w czymś konkretnym?

qaz pisze...

A już się łudziłem że Timof sobie odpuści wydawanie komiksów :(

Wydaję mi się że większość z was nawet nie zdaje sobie sprawy jak chorym komiksem jest Lost Girls. Moorowi zdrowo odj**ało gdy pisał ten scenariusz.

Anonimowy pisze...

qaz, ale w jakim sensie? Rozumiem, że jest to bardzo mocna pozycja ze względu na pornograficzne treści? Pewnie pokręcony nieźle ten komiks, ale czy aż tak, że jest słaby?

qaz pisze...

Homoseksualizm, pedofilia, chyba nawet zoofilia tam była, nie pamiętam dokładnie bo dość dawno ten komiks widziałem i to dość pobieżnie bo spowodował u mnie odruchy wymiotne.

Anonimowy pisze...

Timof z Kingpinem to jeszcze bekną za wydanie tego "dzieła".

Michał Misztal pisze...

http://komiksofilia.blogspot.com/2009/11/69-lost-girls-alan-moore-melinda-gebbie.html

Lost Girls to komiks genialny.

Michał.