Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 6 czerwca 2011

Noc kultury - Konstrukt - relacja

Autor: Jakub Kijuc
4 czerwca 2011. Lublin. Ulica Jezuicka. Na prawo od Grodzkiej idąc od Bramy Krakowskiej. Wpisz w Google > Lublin Mapa Konstrukt. W newsie na temat wydarzenia cenna informacja. Nie zmyślona przez organizatorów lubelskiego wydarzenia...
Pod spodem fejk w formie plakaciku.
Wracamy na Jezuicką. Plansze promocyjne z CMP#Konstrukt#2,5. Kto zna Lublin, ten wie, jak nierówne są ulice na Starym Mieście. Rusztowania, na którym zawieszone są urywki z internetowego wydania wyglądają jakby nie wytrzymywały ciężaru psychodeli wylewającej się z krótkiej historyjki o uśmiechniętych „złych” z dziwnymi głowami.

Kilka przechodzących obok osób stara się oprzeć transkosmicznej sile przyciągania komiksu, odwraca się od plansz i szybko przemyka na koniec/początek ekspozycji – tam wita ich DOOMSDAY trzymający w amputowanej ręce tabliczkę z nazwiskami twórców wystawy. Kto inny miałby tyle siły?
A gdzieś w podprogowej sferze bluetooth śmigały dawkowane przez centrum operacyjne tapety na komórkę, które po zebraniu kompletu (7)(na każdy dzień tygodnia) wypalały mózg.
 
Koniec przekazu.
Pamiętajcie!
Komiksy czytamy od lewej
do prawej.

4 komentarze:

Maciej Gierszewski pisze...

a kiedy w innych miastach? np w Poznaniu?

Anonimowy pisze...

Odbieram to bardziej jako działanie promocyjne w Lublinie niż wystawę prac. Zresztą do wystaw komiksowych jestem nastawiony dosyć krytycznie. Zresztą cały 2,5 jeszcze w czerwcu powinien być w Poznaniu w formie zeszytu...
Kuba

Dominik Szcześniak pisze...

Kuba: to jest bardzo dobry nius.

Bartek "godai" Biedrzycki pisze...

A kiedy może trzeci zeszyt, z czterech zapowiadanych na zeszły rok? I kiedy następne sześć zapowiadane na ten?

:)