Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 21 stycznia 2014

Kibicujemy (377)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!

W dzisiejszym odcinku Marek Turek zdaje sprawozdanie z prac nad zbiorczym wydaniem "Fastnachtspiel". Kiedy komiks pojawi się w sprzedaży? Czy autor nastawiony jest optymistycznie co do zainteresowania jego pracą?

Marek Turek: Jestem dokładnie w połowie rysowania ostatniego (czyli piątego) rozdziału, który nie tyle zamyka, co uzupełnia całość opowieści. Jeżeli utrzymam tempo, a efekt końcowy zyska aprobatę wydawnictwa, to album powinien wylądować na półkach księgarskich jeszcze w tym roku. 
Zdaję sobie sprawę z tego, że niewiele osób jest zainteresowanych lekturą moich bazgrołów, niemniej mam jakiś wewnętrzny imperatyw, żeby zebrać to ostatecznie w jednym tomie, tak jak to od początku planowałem, jako zwartą opowieść. 
"Fastnachtspiel", czyli ponad 300 stron w czerni i bieli, pięć rozdziałów (jeden premierowy), oraz trochę dodatków, wśród których m.in. kompletny zestaw kart tarota (wielkie arkana). 
To tyle, idę dalej dłubać.
Ciąg dalszy nastąpi.
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Marcin Rustecki

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

"Zdaję sobie sprawę z tego, że niewiele osób jest zainteresowanych lekturą moich bazgrołów"

Myślę, że autor będzie pozytywnie zaskoczony. Zebranie tej serii w jednym tomie to bardzo dobry pomysł.

Anonimowy pisze...

Przychylam. Znam Marka Turka jedynie z Bajabongo i Nest, także wyczekuję zbiorczego Fastnachtspiel!

Tomek pisze...

O, bardzo ciekawie to wygląda.