Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 28 listopada 2013

Kibicujemy (366)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!
Pamiętacie napisany przez Jerzego Szyłaka komiks "Benedykt Dampc i skarb piratów"? Grzegorz Pawlak dość długo milczał na temat prac nad tym albumem, aż nagle projekt dostał mocnego przyspieszenia i już niebawem powinien zostać zakończony. Posłuchajcie co ma do powiedzenia rysownik tego odcinka serii:
Wykonane jest aktualnie 32 strony z 46. Okładka jest na etapie projektowania, choć już w zeszłym tygodniu pojawiła się ostateczna koncepcja, którą muszę rozwinąć. Logo „serii” za sprawą Macieja Pałki ulegnie nieco zmianie. Również tytuł będzie posiadał nieco inną formę graficzną. Teksty i obróbkę stron wprowadzam na bieżąco. Plan zakłada, by komiks zawitał w ręce czytelników już na początku przyszłego roku. Tempo prac jest dobre, więc własnych terminów powinienem tym razem dotrzymać. Ostatnie dwa miesiące tak naprawdę przyniosły połowę materiału, po kolejnej przerwie trwającej tym razem pół roku, a rysowanie komiksu zacząłem już w 2010. Powrót do Dampca po tak długiej przerwie na szczęście przyszedł bezboleśnie. No prawie, bo najgorzej było zobaczyć obok siebie plansze wykonane teraz w zestawieniu z tymi narysowanymi na samym początku. 
Zmiany musiały zostać wykonane i jeszcze kilka stron pewnie czeka mała modernizacja. Ale z drugiej strony fajnie zobaczyć te same plansze w wersji odświeżonej i nieco zmienionej. I przede wszystkim zauważyć drogę jaką się przeszło przez te kilka lat. Pomogły w tym projekty, które w między czasie robiłem. Szorty do magazynów i antologii, a także komiksy internetowe dla kilku firm. Te doświadczenia pomogły mi sprostać wyzwaniu jakim jest album komiksowy i inaczej na niego spojrzeć. 
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

a będzie kolor do tego?

GiP pisze...

Jedynie czerń i biel.